E-Pano

E-pano Nedir ? Nasıl Üye olabilirim ?

E-pano Nedir ? Nasıl Üye olabilirim
E-pano Nedir ? Nasıl Üye olabilirim

E-pano Nedir ?

E-pano nedir kısaca açıklayacak olursak; çağımızın kaçınılmaz gerçeği olan  dijitalleşme konusunda eski okul panoları yerine yeni nesil dijital panoların alacağını düşünmekteyim bundan dolayı dijital okul panosu tasarlamaya karar verdim ve e-pano.net bu şekilde ortaya çıktı. Bu panoda karmaşık ve kalabalık içeriklerle boğulmak yerine daha sade ve özellikle internette görsellerin ve videoların daha popüler olduğu bir ortamda panoyu içeriklere boğmak yerine görsellerin ön planda olmasını tercih ettim. E-pano slider dediğimiz kayan resim, video ve yazılardan oluşan bir sistem üzerine kurulmuştur. Temel olarak Bootsrap kütüphanesinden yararlandım. Admin bölümü ve pano bölümü php ile kodlanmış olup tamamen özgün ve kendi şahsi programımdır.

E-pano ya Nasıl Üye Olabilirim ?

Anasayfada bulunan kayıt ol sayfasına girdiğinizde kullanıcı adı, parola, okul adı, e-mail adresi gibi temel düzey bilgiler sayesinde üye olabilirsiniz. Hemen üyelik formunu doldurup Üye girişi sayfasından giriş yapıp panonuzu düzenleyip yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gerekenler kullanıcı adı belirlerken ya okul adınızın baş harfleri yada kurum kodu kullanmanız daha iyi olacaktır. Lütfen Türkçe karakter ve özel işaret kullanmamaya dikkat ediniz.

Admin panelinde daha ayrıntılı bilgiler girerek panonuzu şekillendirebilirsiniz.

parola tercihi olarak güçlü parolalar tercih ediniz. Basit parolalardan lütfen kaçının daha sonra oluşabilecek sorunlardan e-pano sorunlu olmayacaktır.

Pano ile karşılaşacağınız sorunlarda iletişim formundan yada benim şahsi mail adresim olan ahmetkirik@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Her türlü görüş öneriye açığım. Zaten bu zaman a kadar üye olan okullarımızın istek ve önerileri sayesinde e-pano çok gelişti ve halen imkanlarım ve bilgilerim dahilinde gelişeceğini düşünüyorum.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı