Sizin İçin 4 Web 2.0 Aracı Seçtik Umarım Faydalı olur.

Sizin İçin 4 Web 2.0 Aracı Seçtik Umarım Faydalı olur.

Bu yazımızda farklı türlerde 4 adet web 2.0 aracı seçtik.Kullanımı kolay bu araçlar sayesinde derslerinizde güzel çalışmalar yapacağınızı umuyoruz. Hemen tanıtımlara başlayalım

Seçtiğimiz Web 2.0 Araçları Nelerdir ?

web 2.0 araçları nelerdir ve ne işe yarar sorusunun cevabı :  bir çok uygulamayı bilgisayarda kurarak kullanmak yerine web sitesi üzerinden çalıştırma sistemidir. Kısacası gelişmiş web siteleri diyebiliriz. Çağımızın teknolojik gereksinimlerine ayak uydurmuş bu web siteleri sayesinden derslerinizde bir çok uygulamayı gerçekleştirebilir ve daha eğlenceli bir ders ortamı oluşturabilirsiniz. İşte bu nedenle dersleriniz de kullanabileceğiniz web 2.0 araçlarından bazılarını tanıtmak istedim.

1- kahoot

Bir çok cihazı etkinliğinizde birleştirip eğlenceli tekrar sınavları yapmanıza olanak tanıyan bir araçtır. Sorular bölümü akıllı tahta yada projeksiyon cihazından yansıtılırken, cevaplar öğrencilerin kullandığı telefon yada bilgisayarlardan cevaplanır. Ders sonlarında konuyu pekiştirmek ve kalıcı öğrenmeyi arttırmak için değerlendirebileceğiniz güzel bir araçtır kahoot. Kahoot Nedir nasıl kullanılır konusunu açıklamış olduk.

2-Emaze

Düşünün ki internetiniz var ama ek bir uygulama yüklü değil acil sunum hazırlamalısınız işte aradığınız araç emaze. Bir çok hazır şablonu ile kullanımı basit olan bu araç ile ilgi çekici alternatif sunumlar hazırlayabilirsiniz. Emaze Nedir Nasıl Kullanılır Sunu Hazırlama Aracı ile çok kolay sunum işleri başarabilirsiniz.

3- Edmodo

Bir sanal sınıf aracı olan edmodo sanal ortamda öğrenci , öğretmen ve veli buluşması sağlayabilme özelliği ile dikkat çekmektedir. Bir çok sınıf oluşturup bu sınıfları daha alt gruplara bölüp dersler yapabileceğiniz bir araçtır. Kolay kullanımı ve tasarımı ile öğrencilerinizin severek kullanacaklarını düşünmekteyim. Edmodo Nedir Nasıl Kullanılır ? sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

4- Socrative

Kahoot gibi tekrar sınavları yapmak için hazırlanmış bir web 2.0 aracıdır. Eski bir uygulama olduğu için benim kişisel tercihim quizizz yada kahoot kullanmaktan yanadır. Tabi bu uygulamanın da avantajları var sınıflar oluşturup etkinlikleriniz yapabilirsiniz. Roket bölümü de tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Socrative nedir nasıl kullanılır kısaca değindik.

5-Padlet

Etwinning projeleride en çok kullanılan web 2.0 araçlarından biride hiç kuşkusuz padlettir. Bunun en büyük sebebi işbirlikçi etkinlik yapma konusunda çok başarılı bir uygulama olması. Padlet nedir sorusuna cevap verecek olursak sanal pano üzerine bir çok kullanıcı tarafından notlar bırakılarak bir işbirlikçi çalışma yapmaya imkan sağlar. Patlat kullanımı kolay ve ücretsiz bir uygulamadır. Üyeli olarak çok kolay bir şekilde sanal panonuzu kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Bu ve benzeri bir çok araç en çok etwinning projelerinde kullanılmaktadır. Eğer etwinning projesi yapmayı düşünüyorsanız ve etwinning nedir konusunda bir bilginiz yoksa yazıyı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir